Komentari:
Morate se logirati ili registrirati da bi ocijenili ovaj članak
0,00

4. JUDO KUP SV. DUJE

U nedjelju 04. svibnja najmlađi judaši održali su Gradsko prvenstvo 4. Judo kup „Sv. Duje 2008“ i radno proslavili dan zaštitnika grada Splita Svetog Dujma. Gradsko prvenstvo okupilo je 205 natjecatelja (136 dječaka i 69 djevojčica) iz 8 klubova grada Splita i uže okolice. Natjecanje u organizaciji Judo saveza Splitsko – dalmatinske županije odvijalo se u  konkurenciji: dječaka i djevojčica do 11 i 13 godina,  ml. kadeta i kadetkinja do 15 godina, te kadeta i kadetkinja do 17 godina.

Najmlađi judaši JK Pujanke po četvrti put za redom osvajaju Kup Sv. Duje

Može se reći da je prema tradiciji kup Sv. Duje rezerviran za JK Pujanke, pošto su mladi judaši sa Pujanki već četvrtu godinu za redom osvojili ekipno 1. mjesto. Pod vodstvom trenera Vladimira i Slavka Preradovića mladi judaši sa Pujanki osvojili su ukupno 70 medalja, od toga 31 zlato, 21 srebro i 18 bronci. Uz sveukupno 1. mjesto sa 392 boda judaši Pujanki bili su najuspješniji u konkurenciji: djevojčica do 11 i 13 g., ml. kadetkinja i kadet do 15 g., te kadetkinja do 17 g. Drugo mjesto sa 124 boda osvojili su judaši JK Dalmacija cement iz Kaštel Sućurca, uz pehare u konkurenciji dječaka do 11 g. i kadeta do 17 g. Treće mjesto sa 88 bodova osvojio je JK Split i pehar za konkurenciju dječaka do 13 g.

Najmlađe djevojčice u akciji - Finale do 25kg

Prema tradiciji proglašeni su i najbolji pojedinci turnira u muškoj i ženskoj konkurenciji. Laskave titule najboljih natjecatelja ove godine pripale su: za djevojčice Ivona Kapitanović (JK Pujanke) i za dječake Domagoj Bratinčević (JK Dalmacija cement)