Autor: mi
Datum objave: 30.03.2015

500 taekwondoista nastupilo na memorijalu 'Josip Jović'

U Imotskom je održan 9. memorijalni turnir Josip Jović.

Nastupilo je 493 natjecatelja iz 30 klubova i ovo je bio najmasovniji sportski događaj ikad održan gradu Imotskom.

Borbe su se održavale na pet borilišta i jednom borilištu za natjecanje u Kick-u. Domaći klub je prijavio 45 natjecatelja u borbama i 60 natjecatelja u Kick-u.

Prvo mjesto je uvjerljivo zauzeo taekwondo Klub Marjan iz Splita što je i očekivano s obzirom na 108 prijavljenih natjecatelja, drugi je TK Imotski, a treće mjesto u ukupnom poretku je pripalo taekwondo klubu Gusar iz Omiša. Imotski je drugi i u ukupnom poretku u kategorijama mlađih kadeta/kadetkinja. Najbolji klub u uzrastu mlađih kadeta je Marjan, a treći Gusar. U uzrastu Kadeta prvo mjesto osvojio je također Marjan, drugo mjesto taekwondo klub Karlovac, a treće Solaris iz Šibenika. Juniorsko prvo mjesto osvojili su taekwondoisti  iz kluba Poskok Posušje, drugo mjesto TKD klub Zadar a treće TKD klub Neryo iz Splita.

Od natjecatelja najuspješniji po uzrastima su:

- mlađi kadeti: Kristijan Perajica (Marjan, Split)
– mlađe kadetkinje: Nika Kolarek (Pantera, Zagreb)
– kadeti: Andrej Lekić (Karlovac)
– kadetkinje: Klara Rastović (Marjan, Split)
– juniori: Karlo Galić (Poskok, Posušje)
– juniorke: Gloria Bojo (Zadar)

"Vrlo smo zadovoljni turnirom. Bilo je gotovo tisuću ljudi u dvorani i dogodine planiramo organizirati još bolji 10. memorijal. Naš klub ima dobre juniore i sada se okrećemo kvalifikacijskom turniru za ulazak u reprezentaciju koji se održava u Zaprešiću" izjavio je organizator turnira Ivan Bubalo.

Cjelokupne rezultate turnira možete pogledati na linku ispod.

taekwondo.com.hr/Tournament/ix-memorijalni-taekwondo-turnir-josip-jovic/Results/124?dg=123