0,00

BELOŠEVIĆ, MIŠKOVIĆ, ŠIMIĆ I ZAMAN SVJETSKI PRVACI

Odlični rezultati hrvatskih kickboksača

U subotu, 29.10. odrađen je i posljednji, peti dan borbi SP-a u kickboxingu za seniore..

Hrvati su ostvarili četiri pobjede i tri poraza, ostvaren je fantastičan uspjeh te su se četvorica naših reprezentativaca okitili titulama svjetskih prvaka a osvojili smo i tri srebrne medalje.

U K1 style-u Viktor Zaman (Spartan) je nakon četiri iscrpljujuće borbe prekrasnom izvedbom i jednoglasnom odlukom sudaca slavio protiv vrlo opasnog srbina Jalovića, koji je do finala ostvario četiri pobjede od kojih tri nokautom među kojima je nokautirao i prvog favorita, bjelorusa Baranaua.

Potom je na ring u svom četvrtom nastupu izašao Luka Šimić (Sveti Duh) u low kick disciplini do 86 kg te potpuno nadboksao svog protivnika ukrajinca Zubchuka u svim segmentima borbe.

Zadnja borba finalnog dana natjecanja na SP-u bila je u superteškoj kategoriji +91 kg u kojoj je naš šampion Dino Belošević (Pit Bull) deklasirao svog protivnika Dragana Gagija Jovanovića, živu legendu srpskog kickboxinga i glavnog favorita ove skupine rušeći ga dva puta u teški knock down te je na kraju slavio uvjerljivu bodovnu pobjedu jednoglasnom odlukom sudaca.

Na tatamiju je u light contact disciplini  u kategoriji do 94 kg zlato osvojio Boris Mišković totalnom dominacijom od početka do kraja borbe protiv nijemca Haffera te je obranio naslov prvaka koji je osvojio prije dvije godine u Villachu.

Toni Milanović (Ameno) u low kicku do 91 kg te Tomislav Čikotić (Mornar) i Ana Znaor (Sušak) u light contactu dali su sve od sebe i pružili jako dobre borbe ali su nažalost  poraženi u izuzetno zanimljivim i napetim finalima te su osvojili srebrna odličja.

Lijepa Naša tako se svirala četiri puta na ponos svih članova naše reprezentacije i članova Hrvatskog veleposlanstva u Skopju koji su došli dati potporu našim borcima.

LIGHT CONTACT:

ŽENE:

-70 kg 1/1 Ana Znaor- Karin Edenius (ŠVEDSKA) 0:3 Znaor je osvojila srebro

MUŠKI:

-94 kg 1/1 Boris Mišković- Maik Haffer (NJEMAČKA) 3:0 MIŠKOVIĆ JE OSVOJIO ZLATO I POSTAO SVJETSKI PRVAK!

+94 kg 1/1 Tomislav Čikotić- Mitja Potočnik (SLOVENIJA) 0:3 Čikotić je osvojio srebro

LOW KICK:

-86 kg 1/1 Luka Šimić- Iurii Zubchuk (UKRAJINA) 3:0 ŠIMIĆ JE OSVOJIO ZLATO I POSTAO SVJETSKI PRVAK!

-91 kg 1/1 Toni Milanović- Alexey Papin (RUSIJA) 0:3 Milanović je osvojio srebro

+91 kg 1/1 Dino Belošević- Dragan Jovanović (SRBIJA) BELOŠEVIĆ JE OSVOJIO ZLATO I POSTAO SVJETSKI PRVAK!

K1

-75 kg 1/1 Viktor Zaman- Ljubo Jalović (SRBIJA) 3:0 ZAMAN JE OSVOJIO ZLATO I POSTAO SVJETSKI PRVAK!