Autor: mi
Datum objave: 17.06.2018

Doždor i Žuljević juniorski prvaci Europe u savateu

Roko Doždor i Luka Žuljević juniorski su prvaci Europe u combat savateu.

Naslove su osvojili u francuskom Pamiersu gdje je održano Europsko combat prvenstvo za juniore, seniore i seniorke.

Doždor, koji je i juniorski prvak svijeta u savateu, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 65 kilograma.

Borac splitskog Pit Bulla finale je izborio pobjedom protiv prvaka Rusije Shvanea, a zlato je osvojio pobjedivši kadetskog prvaka svijeta Huga Falgarronea.

19-godišnji Splićanin Luka Žuljević osvojio je europski naslov u kategoriji do 85 kilograma. Zlato je osvojio svladavši Srbina Dejana Marjanovića.

U combat savateu u juniorskoj konkurenciji nastupaju borci od 18 do 21 godine.

U seniorskoj konkurenciji, Davor Krstulović osvojio je broncu u kategoriji iznad 85 kilograma. Zbog ozljede zadobivene u pobjedi protiv prvaka Mađarske Szertaridisza nije se mogao boriti u polufinalu.

Lucija Regvat nakon tri pobjede izborila je finale na jesen, a treće mjesto osvojio je  i Antun Viličić nakon dvije pobjede i jednog poraza.

Na put u domovinu savatea krenuli su  Luka Lešković, Antun Viličić, Marko Gospočić, Lucija Regvat, Roko Doždor, Luka Žuljević i Davor Krstulović.

Uz borce su bili izbornik Predrag Šimunec, trener reprezentacije Nikola Kaniški, trenerica reprezentacije Željka Jarec Bukal, suci Marjana Kovačić i Hrvoje Velić, fizioterapeut Silvio Horvat, tajnik Željko Jarec i predsjednik HSS-a Siniša Kovačić.