Datum objave: 22.10.2017

FFC 30: Pejić obranio naslov, slavlje Ishiija, Vitasović preokretom do pobjede

Satoshi Ishii (16-8-1) u glavnoj borbi FFC-a 30 u Linzu submissionom je pobijedio Bjorna Schmiedeberga(12-7-1).

Japanac je u ovaj meč ušao sa samo jednom pobjedom u zadnjih pet mečeva.

Nijemac otvara unutarnjim low kickom, a nakon minute borbe Ishii ga bacanjem preko boka šalje u parter. Ishii je tražio priliku za završetak borbe i pronašao ga je kimurom nakon tri minute meča.

Ishii trenutno živi u Zagrebu i trenira kod Mirka Filipovića.

Filip Pejić (13-2-2) obranio je naslov u kategoriji do 66 kilograma pobijedivši tehničkim nokautom Fabiana Silvu (28-11-1)

Nakon tri minute bez akcije u prvoj rundi, Brazilac tuši Pejića i drži ga u parteru do kraja runde uz par zadanih udaraca u tijelo.

Na početku druge Pejić prvo pogađa low kickom, a zatim desnim direktom ruši Silvu i napada ground and poundom. Nakon dvije i pol minute sudac prekida borbu nakon niza neodgovorenih udaraca.

Ivan Vitasović (6-3) preokrenuo je meč protiv Masouda Ranjbara (3-1) i slavio nokautom. Trojanov teškaš bio je u vrlo teškoj situaciji protiv 120 kilograma teškog Iranca koji ga je kažnjavao snažnim udarcima laktom u parteru. Vitasović je imao problema i početkom druge, ali se uspio vratiti na noge i boksačkim tehnikama izmbombardirati umornog Iranca koji je pokazao čeličnu bradu i nije pao već je sudac prekinuo borbu.

Stjepan Brčić (5-0) kneebarom je za 45 sekundi prisilio na predaju Davora Matića (3-4), koji je meč prihvatio samo dan ranije.

Luka Ćurković (5-1) rear-naked chokeom u drugoj rundi slavio je protiv Turčina Selima Topuza (1-1).

U kick boks dijelu programa Samo Petje u meču na 72 kilograma jednoglasnom odlukom pobijedio je Rumunja Eduarda Chelariua.

Teo Mikelić na isti je način slavio protiv Austrijanca Thomasa Leotnera u svom drugom meču u zadnjih tjedan dana, dok je Shkodran Veseli prekidom u drugoj rundi pobijedio Grka Dimitriosa Chiotisa.