Autor: mi
Datum objave: 26.10.2019

Hrvatska 3. u ukupnom plasmanu na svjetskom prvenstvu u kickboxingu

U Sarajevu je završeno WAKO svjetsko prvenstvo u kickboxingu u disciplinama K-1, low kick i kick light.

Hrvatska reprezentacija osvojila je 3. mjesto u ukupnom poretku s osvojene 3 zlatne, 5 srebrnih i 4 brončane medalje.

Svjetski prvaci iz Hrvatske postali su Boris Mišković u light contactu, te Nives Radić i Marija Bodač u low kicku.

Hrvatska je imala i petero finalista koji su na kraju osvojili srebro - Luka Žuljević i Roko Doždor u low kicku, Andrej Kedveš i Lucija Bilobrk u K-1, te Lucija Regvat u light contactu.

Bronce su osvojili Snježana Prgomet, Karmela Makelja i Nikolina Vidačković u disciplini low kick, te Anđela Stanić u light contactu.

Najuspješnija reprezentacija prvenstva je Rusija s osvojenih 15 zlatnih, 6 srebrnih i 12 brončanih medalja.

Druga je Srbija (8-4-3).

Iako je WAKO prvotno objavio tablicu na kojoj je Hrvatska 5., u skužbenom izvještaju Hrvatska je rangirana na 3, mjestu.

Sljedeće WAKO svjetsko prvenstvo održava se u turskoj Antaliji od 23. studenog do 1. prosinca u disicplinama full contact, point fighting, kick light i glazbenim formama.