Autor: HSSB
Datum objave: 17.06.2019

Hrvatska reprezentacija osvojila 6 medalja na svjetskom prvenstvu u combat savateu

Hrvatska reprezentacija vratila se iz Tunisa sa svjetskog prvenstva u combat savateu.

Našu zemlju predstavljalo je devetero natjecatelja, a osvojili su ukupno 6 medalja.

Juniorski svjetski prvaci postali su Roko Doždor u kategoriji do 65 kilograma i Luka Žuljević u kategoriji iznad 85 kilograma.

Brončane medalje u seniorskoj konkurenciji osvojili su Dario Kontak (-56 kg), Ivica Jakopic (-75 kg), Lucija Regvat (-52 kg), a Monika Babić (-65 kg) se plasirala u finale koji će se održati na jesen.

Ivica Jakopic, Marko Gospočić, Silvije Kebet i Matej Batinić nisu prošli kvalifikacije.

U delegaciji koja je pratila naše borce bili su treneri Srećko Znika, Željka Jarec- Bukal, Marko Žaja , fizioterapeut Alan Kovačić, izbornik Predag Šimunec, te suci Ivica Hunić i Hrvoje Velić koji su izabrani za suđenje u finalnim borbama.

Na prvenstvu je nastupilo 150 boraca iz 25 zemalja s 4 kontinenta.