Autor: mi
Datum objave: 19.05.2019

Hrvatska se sa Svjetskog taekwondo prvenstva vraća s četiri medalje

Hrvatska taekwondo reprezentacija na WT svjetskom prvenstvu u Manchesteru osvojila je rekordan broj medalja.

Zagrepčankama Doris Pole (+73 kg) i Kristini Tomić (-49 kg) koje su osvojile broncu pridružile su se Splićanka Bruna Vuletić (-62 kg) i borac zagrebačkog Osvita Ivan Šapina (-87 kg).

Šapina je u prvom kolu srednje kategorije uvjerljivo porazio Korejca Seon-gi Leeja rezultatom 19:4. U osmini finala je s 10:8 eliminirao Slovenca Ivana Trajkoviča, dok je u četvrtfinalu prošao Azerbajdžanca Ramina Azizova, srebrnog s Europskog prvenstva održanog u Manchesteru 2012.

U polufinalu ga je rezultatom 16:12 porazio Brazilac Icaro Miguel Soares.

Vuletić je u šesnaestini finala lake kategorije sa 16:1 pobijedila Finkinju Jasmin Manninen. U osmini finala je s 12:4 prošla Moldavku Anu Ciuchitu, a u četvrtfinalu je preokretom pobijedila Ruskinju Yuliju Zaitsevu s 13:12.
U polufinalu ju je zaustavila Brazilka Caroline Santos (14:10).