Autor: mi
Datum objave: 29.06.2019

Ivan Kvesić zlatni, njegov brat Anđelo srebrni na Europskim igrama

Ivan Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Europskim igrama u Minsku, a njegov brat Anđelo srebro.

Ivan Kvesić u finalu kategorije do 84 kilograma odlukom sudaca pobijedio je Turčina Ugura Aktasa, nakon što je borba završila 0-0.

Kvesić, koji je i svjetski prvak, ostvario je tri pobjede u tri nastupa u skupini i kao pobjednik skupine plasirao se u polufinale gdje je pobijedio Talijana Michelea Martina s 8:0.

U skupini je svladao  Kosovara Alvina Karaqija (5:0), Crnogorca Nikolu Malovića (2:0) i Ukrajinca Valerija Čobotara (3:0).

Anđelo Kvesić u finalu kategorije preko 84 kilograma poražen je od Azerbajdžanca Asimana Gurbanlija rezultatom 1:0.

U skupini je pobijedio  Srbina Slobodana Bitevića, zatim je sudačkim preglasavanjem slavio protiv Bjelorusa Alekseja Vodčica a zadnju borbu u skupini odradio je 0:0 protiv Gruzijca Gogite Arkanije.

U borbi za finale je eliminirao Nijemca Jonathana Hornea s 1:0.