Autor: sd
Datum objave: 26.09.2016

Ivana Babić pobijedila svjetsku prvakinju, tri medalje za Marjan u Moskvi

Na jakom G2 turniru u Moskvi, Russia Openu, Hrvatska je zauzela treće mjesto u ekipnom poretku.

Tri od šest hrvatskih odličja stižu iz splitskog Marjana.

Na G2 turniru u Moskvi nastupile su i tri članice taekwondo kluba Marjan, te sve tri stigle do pobjedničkog postolja. Prvog dana na tatami je izašla Matea Jelić u kategoriji do 67 kilograma te je uz četiri pobjede stigla do zlatnog odličja i 20 bodova na svjetskim rang listama. Matea je na svom putu slavila protiv tri Ruskinje, Aleksandre Potapove, Oxane Dzhamansartove i Poline Khan ukupnom razlikom bodova 10:0 dok je u finalu pobjedila Ukrajinku Tetereviantnykovu s 2:1.

Ivana Babić je u kategoriji do 62 kilograma osvojila brončano odličje uz pobjedu protiv svjetske prvakinje Kim So Hee iz Koreje na zlatni bod na putu prema medalji. Prije toga je slavila protiv Ruskinje  Valeriye Bashkirove 7:0 dok je u polufinalu poražena s tijesnih 0:1 od Talijanke Natalie dAngelo.

Najstarija i najiskusnija od tri Marjanovke Petra Matijašević također je brončana. Nakon pobjede protiv Ruskinje Darie Pereslavtceve i Kazahstanke Feruze Yergeshove Petru je u polufinalu zaustavila Lee Da-Bing iz Koreje.