Komentari:
5,00

IVANU MIKULIĆU ZLATO NA EUROPSKOM PRVENSTVU

Mikulić s tri pobjede na vrhu

Splićanin Ivan Mikulić osvojio je zlatno odličje na Europskom parataekwondo prvenstvu u Moskvi u kategoriji do 80 kilograma, invaliditeta A7/8 (lijeva podlaktica).

Mikulić je ukupno odradio tri borbe i upisao tri nadmoćne pobjede. U prvom je kolu bio bolji od reprezentativca Turske 19:7, u polufinalu je svladao Rusa 12:4, da bi u finalu premoćno slavio protiv još jednog turskog borca koji je predao meč pri rezultatu 10:2 za Mikulića.

Bilo je to prvo europsko parataekwondo prvenstvo, a samim time i prva medalja za Hrvatsku na jednom takvom natjecanju.

Ivan Mikulić već dugi niz godina trenira taekwondo i natječe se sa svojim vršnjacima u "regularnoj" konkurenciji. Dosad je osvojio dvije medalje na prvenstvima Hrvatske (kadetsku i juniorsku), te pregršt medalja na drugim turnirima.