Autor: mi
Datum objave: 18.12.2019

Jelić u dvoboju Hrvatica osvojila Grand Prix u Wuxiju, Kanaet izborio Olimpijske igre

Na završnom Grand Slamu u kineskom Wuxiju Matea Jelić osvojila je zlato, a Toni Kanaet osigurao plasman na Olimpijske igre 2020.

Jelić je u četvrtfinalu kategorije do 67 kilograma eliminirala Uzbekistanku Nigoru Turskunkulovu, a u polufinalu aktualnu svjetsku prvakinju Kineskinju Zhang Mengyu.

U finalu se borila s još jednom Hrvaticom Doris Pole i pobjedom osvojila 70 000 američkih dolara.

Toni Kanaet ispao je u prvom kolu kategorije do 80 kilograma od Egipćanina Selfa Eisse, ali su se stvari odigrale u njegovu korist. Nakon što je Rus Maxim Khramtcov osvojio zlato Kanaet je osigurao 6. mjesto na olimpijskoj ljestvici i plaman na Olimpijske igre u Tokiju iduće godine.