Komentari:
0,00

JUDO IZVJEŠTAJ

Bez pobjede trećeg dana Europskog U23 prvenstva

Nedjelja, 20. studenog 2011.g. posljednjeg dana Europskog judo prvenstva do 23. godine naši reprezentativci ostvarili su slab učinak. Nakon jučerašnje povijesne brončane medalje Marije Ćosić-Žgalin (JK Panda Zagreb), danas su u Tyumenu hrvatski predstavnici upisali tri poraza.

Trećeg dana Europskog U23 prvenstva za odličja u Rusiji borile su se mlađe seniorke do 78 i preko 78kg. U konkurenciji mlađih seniora na tatami su izašli najteži judaši do 90, 100 i preko 100kg. U redovima hrvatskih reprezentativaca možda najveća očekivanja imali smo od Ivane Maranić, prošlogodišnje brončane sa Svjetskog i Europskog juniorskog prvenstva. Kao prva nositeljica kategorije do 78kg. Ivana Maranić (JK Panda Zagreb) u prvom kolu izvukla je za protivnicu neugodnu Izraelku Kenyon. Izgubivši prvu borbu od kasnije viceprvakinje 20–godišnja Zagrepčanka ostaje bez plasmana.

Većeg uspjeha nisu imali niti preostala dva hrvatska natjecatelja u muškoj konkurenciji. Do 90kg. Ivan Tavra (JK Student Split) u prvoj borbi gubi od Talijana Tomasettija, dok u konkurenciji mlađih seniora do 100kg. svoj nastup također porazom u prvom kolu završava i Luka Leško. 22–godišnji član JK Samobor nije imao sreće u žrijebu, te u prvoj borbi gubi dvoboj od domaćeg favorita Adlana Bisultanova, kasnijeg Europskog prvaka do 23 godine.

Medalje posljednjeg dana Europskog U23 prvenstva u Tyumenu osvojili su:

-78kg: 1. JOO, Abigel (HUN), 2. KENYON, Omri (ISR), 3. PROKOPENKO, Alena (RUS), 3. MAKUKHA, Ivanna (UKR)

+78kg: 1. ALVAREZ FOLGUEIRA, Sara (ESP), 2. GORBUNOVA, Mariia (RUS), 3. PENDERS, Janine (NED), 3. SLUTSKAYA, Maryna (BLR)

-90kg: 1. MAGOMEDOV, Magomed (RUS), 2. NHABALI, Quedjau (UKR), 3. DVARBY, Joakim (SWE), 3. ODENTHAL, Marc (GER)

-100kg: 1. BISULTANOV, Adlan (RUS), 2. MAGOMEDOV, Khaybula (RUS), 3. YAZICI, Feyyaz (TUR), 3. DI GUIDA, Domenico (ITA)

+100kg: 1. PROKIN, Sergey (RUS), 2. SIMIONESCU, Vladut George (ROU), 3. NAZHMUDINOV, Magomed (RUS), 3. BREITBARTH, Andre (GER)

Hrvatska reprezentacija na kraju je Europskog U23 prvenstva u Rusiji svoj nastup završila osvojivši jednu brončanu medalju i jedno peto mjesto. Prvu povijesnu medalju za Hrvatsku s Europskog prvenstva za mlađe seniore osvojila je Marija Ćosić-Žgalin (JK Panda Zagreb), dok je u istoj kategoriji mlađih seniorki do 70kg. peto mjesto pripalo mladoj Barbari Matić (JK Pujanke Split). Osvojivši 4 zlatne, 4 srebrne i 6 brončanih medalja najuspješnija reprezentacija ovogodišnjeg prvenstva bili su domaćini Rusi. Ekipno drugo mjesto s tri zlata i dvije bronce pripalo je Mađarima, dok su trećeplasirani predstavnici Njemačke osvojili dva zlata i četiri bronce.