Komentari:
0,00

KARATE REPREZENTACIJA NASTUPILA NA SVJETSKOM KUPU

Osvojili četiri medalje

Hrvatska karate reprezentacija osvojila je četiri medalje na natjecanju Svjetskog kupa u Salzburgu.

Do zlata su stigle muška i ženska reprezentacija u katama, kao i Maša Martinović, dok je do srebra stigla Ana Lenard.

S natjecanja Svjetskog kupa u karateu, održanom u austrijskom Salzburgu, hrvatska reprezentacija donosi tri zlatne i jednu srebrnu medalju, kao i naslov ukupnog pobjednika WKF Premier lige.

Ženska reprezentacija u katama, u sastavu Vlatka Kiuk, Marijana Kiuk i Petra Krivačić osvojila je zlatnu medalju slavljem nad Austrijom u finalu rezultatom 5:0.

Do slavlja je došla i muška reprezentacija, Ivan Ermenc, Franjo Maškarin i Damjan Padovan u finalu su svladali reprezentaciju Njemačke s 4:1. Također, zlato je uzela i Maša Martinović u borbama, u kategoriji preko 68 kilograma. U finalu je slavila protiv talijanske predstavnice Chiare Zuanon, s uvjerljivih 9:1.

Srebro je, pak, osvojila Ana Lenard, u kategoriji do 61 kg. U finalnom dvoboju izgubila je o Austrijanke Alise Buchinger rezultatom 4:0. Inače, nakon posljednjeg turnira Premier lige u Salzburgu obje hrvatske kata reprezentacije ukupni su pobjednici tog natjecanja, najjačem u ovom sportu iza svjetskih i europskih seniorskih prvenstava.