0,00

KORČULANKA FRANKA IZBORILA NASTUP U LONDONU

Nastupa za Sloveniju

Franka Anić, članica Taekwando kluba Forteca iz Korčule, izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Londonu.

Mlada Blajka, koja nastupa za reprezentaciju Slovenije, na europskom kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre, u svojoj kategoriji do 67 kg i u konkurenciji 14 natjecateljica, osvojila je treće mjesto te time vizirala kartu za nastup u Londonu.

U prve dvije borbe Franka jepobijedila Juliju Latus iz Moldavije i reprezentativku Švicarske Ninu Klaey, da bi potom u svom trećem nastupu izgubila od najveće favoritkinje turnira, Turkinje Tatar Nur.

No, zato je u borbi koja je odlučivala o trećem mjestu bila uvjerljiva pobijedivši Bjeloruskinju Viktoriju Belanausko s 12:7 i tako ostvarila san koji sanjanju svi sportaši...