Autor: mi
Datum objave: 11.05.2018

Lovre Brečić europski prvak u taekwondou

Drugog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u Kazanu hrvatski taekwondoisti došli su do drugog zlata.

Nakon Kristine Tomić jučer, u petak je zlato u kategoriji do 63 kilograma osvojio Lovre Brečić.

Splićanin je prvom kolu je bio slobodan, u drugom je eliminirao Grka Vlasiosa Petropoulosa rezultatom 24:4, u četvrtfinalu Francuza Dylana Chellamootooa 21:3, a u polufinalu je pobijedio reprezentativnog kolegu Denija Andruna Razića s 19:3. U neizvjesnom finalu pobijedio je Turčina Hakana Recbera s 19:18.

Razić je na kraju osvojio broncu, a još jednu medalju Hrvatskoj donijela je Marija Štetić koja je bila brončana u kategoriji do 57 kilograma.

Marko Golubić zasutavljen je u prvom kolu kategorije do 68 kilograma od predstavnika Azerbajdžana Mammadova, dok je Tanja Rastović u 2. kolu kategorije do 53 kilograma izgubila od Grkinje Tyrologou.