Autor: mi, sd
Datum objave: 01.11.2019

Lovre Brečić osvojio srebro na Europskom prvenstvu

Lovre Brečić osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u taekwondou u Bariju.

Nakon što je bio slobodan u prvom kolu član splitskog Marjana je u drugom kolu kategorije do 63 kilograma eliminirao Ukrajinca Dziubu s 18:8. U borbi za medalju svladao je Rusa Boluta Izutdinova 28:16, a u polufinalu Mađara Leventea Josza rezultatom 30:12.

U finalu ga je porazio bivši svjetski i europski prvak Jaouad Achab iz Belgije s 19:12.

Lovri Brečiću ovo je druga uzastopna medalja na europskim prvenstvima s obzirom da je prošle godine u Kazanu bio prvak Europe u istoj kategoriji. Ovim srebrom  je osvojio 24 boda u borbi za direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju, a konačni rasplet znat će se nakon finalnog grand prixa u Moskvi početkom prosinca.

Brečić je bio prvi nositelj u svojoj kategoriji, a Achab drugi.