Autor: mi
Datum objave: 16.06.2015

Lucija Zaninović brončana na Europskim igrama

Prvog dana taekwondo natjecanja na Europskim igrama u Bakuu Hrvatska je došla do prve medalje.

Lucija Zaninović osvojila je broncu u kategoriji do 49 kilograma.

U kvalifikacijama je na bodovnu razliku 14:2 eliminirala Slovakinju Tereziju Pavkovu, da bi je u četvrtfinalu eliminirala Srpkinja Tijana Bogdanović. Zaninović je ove godine pobijedila Bogdanović na Luxor Openu u ožujku u Egiptu. Bogdanović je osvojila broncu na nedavno održanom svjetskom prvenstvu u Čeljabinsku i juniorska je prvakinja Europe i svijeta.

Kako je srpska predstavnica došla do finala povukla je Splićanku u repesaž gdje je Zaninović  sa 7:3 pobijedila Indru Craen iz Belgije. U borbi za treće mjesto članica Marjana s 9:1 bila je bolja od Ivett Gonde. Zanonović je identičnim rezultatom pobijedila Gondu i na Grand Prixu u Astani prošle godine.