Autor: mi
Datum objave: 30.11.2019

Luka Žuljević svjetski prvak u kick lightu

U Antaliji je završeno WAKO svjetsko prvenstvo u kickboxingu u disciplinama full contact, kick light, point fighting i glazbenim formama.

Hrvatska reprezentacija u Turskoj je osvojila osam medalja i zauzela 14. mjesto u ukupnom poretku.

Luka Žuljević postao je svjetski prvak u disciplini kick light u kategoriji do 89 kilograma.

U finalu je s 2:1 svladao Poljaka Piotra Wypchala, a na putu do završnice eliminirao je Šveđanina Marcusa Johanssona i Turčina Alija Cemala Alwattara.

Nikica Radonić
osvojio je srebro u full contactu, dok je Dino Belošević bio brončani.

Matej Lebo osvojio je srebrnu medalju u kick lightu.

Brončane medalje u point fightingu osvojili su Anđela Stanić i Jure Drlje, dok su Lucija Regvat i Patrik Rapaić bili brončani u kick lightu.

Najuspješnija reprezentacija prvenstva je Rusija s 12 zlatnih, 9 srebrnih i 5 brončanih medalja. Slijede reprezentacije Mađarske i Italije.