Autor: mi
Datum objave: 15.06.2015

Nenad Žugaj poražen u borbi za broncu

Nenad Žugaj izgubio je u meču za brončanu medalju na Europskim igrama u Bakuu u kategoriji do 85 kilograma grčko-rimskim stilom.

Hrvatski hrvač prvo je u osmini finala s 8-0 eliminirao Timura Khamikoeva iz Makedonije, da bi u četvrtfinalu s 5-0 bio bolji od Estonca Eerika Apsa.

U polufinalu ga je zaustavio Gruzijac i kasniji pobjednik David Chakvetadze sa 6-2. U meču za treće mjesto izgubio je od Nijemca Ramsina Azizsira.

Neven Žugaj zapeo je na drugoj prepreci u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim. Nakon što je u kvalifikacijama sa 7-0 prošao Austrijanca Floriana Marchla, u osmini finala svjetski viceprvak poražen je od Ukrajinca Dmitra  Pyshkova 6-5.

U borbi za zlato domaći predstavnik Elvin Mursaliyev s 5-1 je pobijedio Srbina Viktora Nemeša.

U osmini finala kategorije do 66 kg grčko-rimskim načinom Davor Janečić s 5-0 izgubio je od Azerbajdžanca Hasana Aliyeva.