Autor: mi
Datum objave: 17.02.2018

(VIDEO) Adegbuyi treći put osvojio turnir, Grigorian novi Gloryjev prvak, Sittichai obranio naslov

Harut Grigorian novi je Gloryjev prvak u velteru.

28-godišnji armensko-belgijski borac u Chicagu je iz trećeg pokušaja uspio pobijediti Murthela Groenharta i osvojiti pojas prvaka u kategoriji do 77 kilograma. Grigorian je nokautirao Groenharta nakon dvije minute borbe u njegovoj prvoj obrani naslova.

Benjamin Adegbuyi već je treći put osvojio turnir izazivača u teškoj kategoriji. Rumunjsko-nigerijski borac u polufinalu je za manje od pola minute nokautirao D'Angela Marshalla, koji je u prethodnim borbama pobijedio Ismaela Londta i Andersona Silvu, da bi u završnici low kickovima u drugoj rundi završio 126 kilograma teškog Australca Juniora Tafu.

Tafa je prošao u finale iako je u polufinalu poražen sudačkom odlukom od Guta Inocentea, ali Brazilac zbog posjekotine nije dobio liječničku dozvolu za nastup u finalu.

Sittichai Sitsongpeenong treći je put obranio naslov prvaka u kategoriji do 70 kilograma. Tajlanđanin je jednoglasnom odlukom sudaca svladao Christiana Bayu koju je priliku zalsužio pobjedom protiv Same Petjea.

Glory 50:

Harut Grigorian def. Murthel Groenhart by (TKO, R1)
Finale turnira izazivača u teškoj kategoriji:
Benjamin Adegbuyi def. Junior Tafa (TKO, R2)

Richard Abraham def. Malik Watson-Smith (jednoglasna odluka sudaca; 30-25, 29-26, 29-26, 29-26, 29-26)

Polufinale turnira izazivača u teškoj kategoriji:
Benjamin Adegbuyi def. D’Angelo Marshall (KO, R1)
Guto Inocente def. Junior Tafa (jednoglasna odluka sudaca; 30-27, 29-28, 29-28, 29-28, 29-28)

Sitthichai Sitsongpeenong def. Christian Baya (jednoglasna odluka sudaca; 49-46, 50-45, 50-45, 50-45, 50-45)

Omar Moreno def. Casey Greene (jednoglasna odluka sudaca nakon ekstra runde)
Omari Boyd def. Daniel Morales(podijeljena odluka sudaca)