Autor: mi
Datum objave: 02.12.2019

(VIDEO) Casimero žestokom izvedbom osvojio naslov svjetskog prvaka u trećoj težinskoj kategoriji

John Riel Casimero (29-4, 20 KO) proteklog je vikenda u Birminghamu osvojio naslov svjetskog prvaka u trećoj težinskoj kategoriji.

29-godišnji Filipinac kao privremeni prvak u meču za ujedinjenje naslova prekidom u trećoj rundi pobijedio je WBO prvaka u bantamu Zolanija Tetea (28-4, 21 KO).

U dvoboju boksača koji se bore iz suprotnog garda filipinski dešnjak sredinom treće runde s dva je teška zadnja aperkata rušio dvije godine starijeg Južnoafrikanca.

Teško uzdrmani Tete pokušao je doći do prilike za oporavak kretanjem, ali nakon manje od pola minute ponovno je završio na podu. Još jednom je ustao, ali Casimero je bio odlučan da mu ne dopusti da se izvuče iz ove runde i prisilio je suca na prekid.

Nakon pobjede izazvao je pobjednika WBSS turnira i IBF i WBA prvaka Naoyu Inouea.

Casimero je u travnju dok je Tete izbivao zbog ozljede osvojio privremeni naslov nokautom protiv Meksikanca Ricarda Franca.

Bio je i IBF-ov prvak svijeta u polumuha i muha kategoriji.