Autor: mi
Datum objave: 07.12.2019

(VIDEO) Grigorian brutalnim nokautom protiv Gashija obranio naslov Gloryjevog prvaka

Marat Grigorian na Gloryju 73 u kineskom Shenzhenu drugi je put obranio naslov prvaka u kategoriji do 70 kilograma.

28-godišnji armensko-belgijski borac u petoj je rundi teško nokautirao Kosovara s američkim državljanstvom Elvisa Gashija.

Grigorian je pojas osvojio u svibnju pobijedivši iz petog pokušaja Sittichaija Sitsongpeenonga. U prvoj ibrani pojasa u listopadu jednoglasnom odlukom je svladao Tyjanija Beztatija. Gashi je pobijedio u prvih pet borbi za Glory.

Australac River Diaz osvojio je turnir četvorice u perolakoj kategoriji. U polufinalu je jendoglasnom odlukom pobijedio Kineza Hua Bingqiana, a u finalu podijeljenom odlukom sudaca njegovog sunarodnjaka Menga Goafenga koji je u drugom polufinalu bio bolji od Japanaca Masaye Kuba.

Zbog problema s dobivanjem vize otkazana je borba između Sergeja Maslobojeva i Frasera Weightmana.