Autor: mi
Datum objave: 15.04.2019

(VIDEO) Kayaalp 9. put osvojio naslov prvaka Europe u hrvanju

Riza Kayaalp u Bukureštu je deveti put osvojio naslov prvaka Europe u hrvanju.

U finalu kategorije do 130 kilograma grčko-rimskim načinom Turčin je s 3-0 svladao Gruzijca Iakobija Kajaiju.

Dvostruki olimpijski pobjednik Roman Vlasov četvrti je put postao prvak Starog kontinenta. U finalu kategorije do 77 kilograma tuširoa je Nijemca Rolanda Schwarza.

U finalu kategorije do 60 kilograma Moldavac Victor Ciobanu priredbio je najveće iznenađenje prvenstva i porazi aktualnog europskog i svjetskog prvaka Sergeja Emelina na tenelju kriterija (meč je završio rezultatom 5-5) i postao prvi Moldavac prvak Europe u hrvanju grčko-rimskim stilom.

U finalu kategorije do 82 kilograma Rajbek Bisultanov donio je prvo zlato Danskoj pobijedivši Gruzijca Lasu Gobadzea s 4-3.

Rusija je ukupno najuspješnija reprezentacija s 5 zlata, dva srebra i tri bronce. Slijede Turska i Azerbajdžan.