Autor: mi
Datum objave: 01.12.2019

(VIDEO) Kinez koji je kao amater pobijedio Ruiza stigao do 21. profi pobjede

U glavnoj borbi sinoćnje Matchroomove priredbe u Monte Carlu Alexander Besputin i Radzhab Butaev boksali su za upražnjeni ‘regularni’ WBA naslov u velteru.

28-godišnji ljevak Besputin (14-0, 9 KO) pobijedio je Butaeva (12-1, 9 KO) jednoglasnom odlukom sudaca 116-112, 116-112, 116-112 i osvojio sekundarni WBA naslov u kategoriji do 70 kilograma. WBA ‘super’ prvak u ovoj kategoriji je Manny Pacquiao.

36-godišnji neporaženi kineski teškaš Zhang Zhilei (21-0, 16 KO) jednoglasnom odlukom (99-91, 98-92, 97-93) nakon deset rundi pobijedio je Andriya Rudenka (32-5, 20 KO) i obranio WBO Orijentalni naslov.

36-godišnji Ukrajinac koji nikad nije nokautiran i gubio je samo od vrhunskih protivnika (Povetkin, Kabayel, Browne, H. Fury) borbu je prihvatio samo tjedan dana ranije nakon što je Sergej Kuzmin ozlijedio nogu.

Kinez je za borbu težio 126, a Rudenko 110.7 kilograma.

Zhileiju je ovo bila prva borba nakon 14 mjeseci. Pauza je uzrokovana nemogućnošću dobivanja vize za SAD. Nakon što je riješio problem i vratio se u New Jersey nastavio je karijeru.

Zhilei je na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine osvojio srebrnu medalju u superteškoj kategoriji izgubivši u finalu od Roberta Cammarellea. Na predolimpijskom turniru 2007. pobijedio je aktualnog svjetskog prvaka u teškoj kategoriji Andyja Ruiza rezultatom 28-9.

Promotori su mu Jay-Z-jev Roc Nation Sports i Matchroom Eddieja Hearna.

U uvodnom dijelu priedbe Petar Cetinić u amaterskom je meču poražen sudačkom odlukom od domaćeg boksača Huga Micallefa.