Autor: mi
Datum objave: 28.01.2018

(VIDEO) Kyle Snyder drugu godinu zaredom zlatni na Yarygin Grand Prixu

Amerikanci su imali odličan posljednji dan na Ivan Yarygin Grand Prixu u Krasnojarsku u Rusiji.

Olimpijski pobjednik iz Rija i dvostruki svjetski prvak Kyle Snyder postao je prvi Amerikanac koji je osvojio dva zlata na najjačem tunriru na svijetu.

U finalu kategorije do 97 kilograma u hrvanju slobodnim stilom 22-godišnji Snyder je porazio Rusa Rasula Magomedova rezultatom 4-1, a u drugom je periodu imao single-leg rušenje.

To je bila repriza prošlogodišnjeg finala u kojem je Amerikanac slavio tušem. Snyder je proglašen i najboljim stranim hrvačem na turniru i dobio je poseban trofej i nagradu.

Njegov sunarodnjak David Taylor bio je zlatni u kategoriji do 86 kilograma.

Rusi su posljednjeg dana osvojili tri zlata, a ukupno osam.

U borbi za zlato u kategoriji do 92 kilograma Rus Abdulrashid Sadulaev s pomoću tri rušenja pobijedio je sunarodnjaka Anzora Urisheva rezultatom 6-0.

Zlatnom iz Rija ovo je bio prvi turnir od poraza u finalu prošlogodišnjeg svjetskog prvenstva.

Muradin Kushkov zlatni je u kategoriji do 125 kilograma.