Najveća priča prvenstva je
Leandro Lo koji je četvrti put zaredom postao svjetski prvak.
26-godišnji Brazilac u finalu srednje teške kategorije pobijedio je
Tarsisa Humphreysa. Lo je osvojio i treće mjesto u otvorenoj kategoriji.
Muški ekipno:
1 - Alliance - 121
2 - PSLPB Cicero Costha - 72
3 - Atos Jiu-Jitsu - 58
4 - Gracie Barra - 43
5 - GF Team - 34
6 - Team Lloyd Irvin - 31
7 - CheckMat - 21
8 - Ribeiro Jiu-Jitsu - 15
9 - Brasa CTA - 14
10 - Gracie Elite Team - 13
Žene ekipno:
1 - Alliance - 68
2 - Gracie Humaita - 61
3 - CheckMat - 29
4 - Brazilian Top Team - 25
5 - Gracie Barra - 24
6 - Atos Jiu-Jitsu - 23
7 - GF Team - 22
8 - PSLPB Cicero Costha - 19
9 - Marcio Cruz BJJ - 18
10 - Team Lloyd Irvin - 18
Crni pojas - muški:
Do 57 kg:
1. Bruno da Silva Malfacine - Alliance
2. João Ricardo Bordignon Miyao - PSLPB Cicero Costha
3. Rafael Freitas - Gracie Barra
3. Ivaniel Cavalcante de Oliveira - CheckMat
Do 64 kg:
1. Paulo Henrique Bordignon Miyao - PSLPB Cicero Costha
2. Daniel Beleza G. de Andrade - SAS Team USA
3. Kim Terra - Brasa / CTA / RT
3. José Tiago da Silva Barros - PSLPB Cicero Costha
Do 70 kg:
1. Rafael Mendes Godoy - Atos Jiu-Jitsu
2. Rubens Charles Maciel - Alliance
3. Mario Sergio Names Reis - Alliance
3.- Gianni Paul Grippo - Alliance International
Do 76 kg:
1. Michael Alexandre Langhi - Alliance
2. Lucas Alves Lepri - Alliance
3. Jonathan Torres - Atos Jiu-Jitsu
3. Gabriel Rollo da Silva Pontes - CheckMat
Do 82.3:
1. Claudio Calasans Camargo Júnior - Atos Jiu-Jitsu
2. Vitor Henrique Silva Oliveira - GF Team
3. Victor de Oliveira Estima - Gracie Barra
3. Otavio Ferreira de Sousa - Gracie Barra
Do 88.3:
1. Leandro Lo Pereira do Nascimento - PSLPB Cicero Costha
2. Tarsis Carvalho Humphreys - Alliance
3. Gustavo Ramos Campos - Atos Jiu-Jitsu
3. Renato Guimaraes Cardoso - Alliance
Do 94.3:
1. Alexandre Couceiro Ribeiro - Ribeiro Jiu-Jitsu
2. Lucas Joas Gomes Leite - CheckMat
3. Jackson Sousa dos Santos - CheckMat
3. Timothy-Michael Spriggs - Team Lloyd Irvin
Do 100.5 kg:
1. Bernardo Augusto Rocha de Faria - Alliance
2. João Gabriel de Oliveira e S. Rocha - Soul Fighters BJJ
3. Igor Silva - GF Team
3. Yuri Costa Simões M. da Silva - Brasa CTA
Iznad 100.5:
1. Gabriel Lyrio Lucas - CheckMat
2. Ricardo Ferreira Evangelista - GF Team
3. Abraham J. Marte Messina - GF Team California
3. Alexander Riis Hilligsoe Trans - UAE Jiu-jitsu Team
Otvorena kategorija:
1. Bernardo Augusto Rocha de Faria - Alliance
2. Alexander Riis Hilligsoe Trans - UAE Jiu-jitsu Team
3. Ricardo Ferreira Evangelista - GF Team
3. Leandro Lo Pereira do Nascimento - PSLPB Cicero Costha