Autor: mi
Datum objave: 27.10.2019

(VIDEO) Lima izdominirao Roryja MacDonalda u borbi za milijun dolara

Douglas Lima (32-7) u Uncasvilleu je osvojio Grand Prix, milijun dolara, vratio naslov prvaka i revanširao se Roryju MacDonaldu (21-6-1).

31-godišnji Brazilac u finalu Bellatorovog Grand Prixa u velteru dominirao je borbom proitv bivšeg UFC-ovog borca koji se neuspješno pokušavao oslanjati na rušenja i grappling i time po treći put postao prvak u kategoriji do 77 kilograma.

Za pobjedu je zaradio milijun dolara.

Lima je u četvrtfinalu turnira gušenjem u petoj rundi pobijedio Andreja Koreshkova protiv kojeg je prvi put izgubio pojas 2015. U polufinalu je u drugoj rundi nokautirao Michaela Pagea.

Brazilac je drugi put bez naslova Bellatorovog prvaka u velteru ostao u siječnju prošle godine kada ga je MacDonald porazi jednoglansom odlukom.

U ostalim mečevima Paul Daley (42-17-2) je u drugoj rundi nokautirao zamijenu Saada Aswada (23-13).

Na priredbi je za Bellator trebao debitirati bivši Gloryjev prvak Robin Van Roosmalen (2-0 MMA), ali je na vaganju za borbu u perolakoj kategoriji s Crisom Lencionijem došao pretežak za više od 4 kilograma i borba je otkazana.