Autor: mi
Datum objave: 08.12.2018

(VIDEO) Ljubo Jalovi poražen u finalu, Kwasi pobjednik Tatneft kupa

Završena je još jedna sezona Tatneft kupa.

U ruskom Kazanu održana su finala turnira koji su počeli s po 16 sudionika u kategorijama do 70, do 80 i iznad 80 kilograma.

Po pravilima Tatneft kupa ako tijekom prve tri runde nije bilo nokdauna meč automatski ide u ekstra rundu.

Fabio Kwasi osvojio je turnir u kategoriji iznad 80 kilograma. Borac Mike's Gyma pojas prvaka je osvojio pobijedivši nakon ekstra runde Rusa Igora Darmeshkina.

Kwasi je inače ispao u polufinalu od Kirilla Kornilova, ali kako Rus nije nastupio on je dobio priliku za osvajanje turnira

Srbin Ljubo Jalovi poražen je nakon 4 runde u finalu kategorije do 80 kilograma od Shera Mamazulunova. Uzbekistancu je pojas uručio svjetski boksački prvak Denis Lebedev.

Danac Youssef Assouik na isti je način osvojio naslov u kategoriji do 70 kilograma protiv Vladislava Ukrainetsa.

U superborbama Roman Kryklia odlukom sudaca slavio je protiv Nizozemca Sama Tevettea.