Autor: mi
Datum objave: 13.10.2019

(VIDEO) Mighty Mouse osvojio ONE Grand Prix

Demetrious Johnson (30-3-1) pobjednik je ONE Championship Grand Prixa i novi prvak u muha kategoriji.

Bivši UFC-ov prvak u finalu turnira u Tokiju jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio je Filipinca Dannyja Kingada (13-2).

33-godišnji Amerikanac je na putu do finala eliminirao Yuyu Wakamatsua i Tatsumitsua Wadu.

Singapurac Christian Lee (13-3) prvotno nije bio ni dijelom Grand Prixa u lakoj kategoriji, a na kraju je osvojio turnir.
Prvak u lakoj kategoriji u finalu je zamijenio ozlijeđenog Eddieja Alvareza i jednoglasnom odlukom svladao Rusa Saygida Arslanalieva (8-2).

U glavnoj borbi prvog dijela velike ONE priredbe u Japanu Angela Lee (10-2) preživjela je teške trenutke, ali se uspjela osvetiti Kineskinji Jingnan Xiong (14-2) i obraniti pojas u atom kategoriji. Nakon što je gubila borbu na nogama Lee je protivnicu bacila suplexom i zatim 12 sekundi prije kraja pete runde stražnjim gušenjem došla do pobjede.

Bivši izazivač ua UFC-ov naslov u srednjoj kategoriji Yushin Okami (36-14) prekinuo je niz od tri poraza i podijeljenom odlukom sudaca svladao Agilana Thanija (10-4) iz Malezije.