Autor: mi
Datum objave: 21.03.2018

(VIDEO) Sjajna K-1 priredba u Saitama Super Areni

K-1 u Saitama Super Areni održao je veliku priredbu na kojoj su nastupili svi prvaci.

Održan je i turnir osmorice za naslov u kategoriji do 60 kilograma koji je oduzet Taigi.

Pobjednik Grand Prixa u superperolakoj kategoriji je Takeru koji je u trećoj rundi finala nokautirao Kosukea Komiyamu. 26-godišnji Japanac tako je osvojio K-1 Grand Prix u trećoj težinskoj kategoriji nakon što je pobjeđivao na turnirima u kategorijama do 55 i 57.5 kilograma.

Masaaki Noiri tri sekunde prije kraja meča sjajnim letećim koljenom nokautirao je bivšeg WBC-ovog Muay Thai i Lion Fight prvaka, te nekadašnjeg pobjednika japanskog K-1 MAX-a Tetsuyu Yamata i obranio nalsov u superlakoj kategoriji.

Dosadašnji prvak u kategoriji do 62.5 kilograma Wei Rui

bez pojasa je ostao na vagi. Bio je bolestan i nije se uspio spustiti na traženu težinu i prva odluka organizacije bila je da će ostati bez pojasa pobijedio ili izgubio. Uz to oduzeto mu je 20% plaće, u meč je ušao  s -1 bodom, na dan borbe nije smio biti teži biti teži od 67 kilograma i on je koristio rukavice od 10 unci, a njegov protivnik Koya Urabe od 8 unci. Rui je na kraju poražen teškim nokautom u drugoj rundi.

Prvak u velteru Yuta Kubo slavio je prottiv Wu Lin Feng prvaka Melsika Baghdasaryana, dok je prvak u supervelteru Chingiz Allazov nokautirao Hinatu Watanabea, a Nizozemac Roel Mannaart pobijedio je branitelja naslova u teškoj kategoriji Antonija Plazibata.

U superborbama bivši K-1 prvak i jedan od najboljih boraca na težini od 65 kilograma, Tajlanđanin Kaew Weerasakreck (Fairtex) izgubio je nokautom u drugoj rundi od 19-godišnjeg Rena Hiramota.

Veteran Yasuhiro Kido odlukom sudaca bio je bolji od Issama Chadida.

K-1 K'Festa:

Finale Grand Prixa u superperolakoj kategoriji:
Takeru def. Kosuke Komiyama (KO, R3)
Polufinale Grand Prixa u superperolakoj kategoriji:
Takeru def. Masanobu Goshu (KO, R1)
Kosuke Komiyama def. Koji (jednoglasna odluka sudaca; 30-27, 30-27, 29-27)

Četvrtfinale Grand Prixa u superperolakoj kategoriji:
Masanobu Goshu def. Dennis Wosik (većinska odluka sudaca; 30-28, 29-29, 30-29)
Takeru def. Stauros Exakoustidis (jednoglasna odluka sudaca; 30-28, 30-28, 29-28)
Kosuke Komiyama def. Suarek Rukkukamui (KO, R1)
Koji def. Hirotaka Urabe (jednoglasna odluka nakon ekstra runde)