Datum objave: 12.11.2019

(VIDEO) Vienot ove godine postao i europski i svjetski prvak u Muaythaiju

U Minsku je u nedjelju završeno Europsko prvenstvo u tajlandskom boksu.

Reprezentacija domaćina Bjelorusije osvojila je 20 medalja, od čega 8 zlatnih.

Najpoznatiji domaći borci koji su se okitili zlatom su višestruki svjetski i europski prvaci Andrej Kulebin (-71 kg, finale počinje na 3:56:00) i Dmitry Valent (-86 kg) koji je u završnici porazio Šveđanina Andreasa Gardaševića (na 4:53:00).

Nakon što je u srpnju u Bangkoku postao svjetski prvak, Jimmy Vienot je u Minsku osvojio i naslov europskog prvaka.

U finlau kategorije do 75 kilograma 24-godišnji Francuz obranio je naslov pobijedivši Rusa Denisa Kolotygina (borba počinje na 4:13:00).

U finalu kategorije iznad 91 kilograma Rus Ivan Petrenko pobijedio je Francuza Patricka Lisieckog koji je u polufinalu eliminirao bivšeg svjetskog prvaka Andreja Gersimchuka koji se proslavio pobjedom protiv Rica Verhoevena (borba počinje na 5:34:00).

Europski prvak u kategoriji do 91 kilograma postao je Poljak Lukasz Radosz pobijedivši u finalu Rusa Vadima Dimitrieva.

Ana Bajić osvojila je zlatnu medalju za Hrvatsku u kategoriji iznad 75 kilograma.