Autor: mi
Datum objave: 21.11.2018

Werdum na bjj turniru s dozvoljenim udarcima otvorenim dlanom

Dok čeka istek suspenzije zbog pada na doping testu Fabricio Werdum nastupit će na vrlo zanimljivom bjj turniru.

Bivši UFC-ov prvak u teškoj kategoriji 22. veljače u meksičkom Monterreyu nastupit će na turniru Eddieja Brava.

Na priredbi će se održati turnir četvorice za Combat jiu jitsu naslov prvaka.

Po ideji Eddieja Brava za 'combat jiu jitsu' u ovim borbama dozvoljeni su udarci otvorenim dlanom kako bi se lakše ostvario submission.

Werdum će se u polufinalu boriti s Gordonom Ryanom, članom Danaher Death Squada.

Ryan je prvi put osvojio Eddie Bravo Invitational 2016. i pobjeđivao je na EBI-ju još tri puta.

23-godišnji Amerikanac 2017. osvojio je ADCC svjetsko prvenstvo u kategoriji do 88 kilograma. Pobjeđivao je Dillona Danisa, Romula Barrala i Keenana Corneliusa.

Nedavno je bio i vrlo uvjerljiv na priredbi Quintet u Las Vegasu gdje je za Team Alpha Male pobijedio Josha Barnetta, Craiga Jonesa, Vitora Riveira i Marcosa Souzu.

Osim što je bio UFC-ov prvak, Werdum iza sebe ima vrhunski bjj pedigre. Dvostruki je svjetski prvak i dvostruki ADCC prvak, a bio je i trener Mirku Filipoviću za brazilsku jiu jitsu.

Treći najavljeni sudionik turnira je Vinny Magalhaes.