Komentari:
0,00

XXX TROPHEE MILONE

Odlični rezultati hrvatskih hrvača

Pomlađena seniorska reprezentacija Hrvatske u hrvanju, sastavljena od juniora i mlađih seniora, ostvarila je odličan rezultat na tridesetom po redu međunarodnom  XXX TROPHEE MILONE koji se prošlu subotu održao u Lido di Ostia, Italiji. Hrvatska reprezentacija je zauzela ekipno 3 mjesto sa 49 osvojenih bodova, iza drugoplasirane Bugarske sa 53 osvojena boda i prve Italije koja je sakupila 134 boda koja je ujedno imala najviše predstavnika što je bitno utjecalo i na ostvareni ekipni plasman.

Trener reprezentacije  Davor Jakubek

Frankol Sandro u kategoriji 55 kg osvojio je 3 mjesto . Presudno za ostvarenje nešto boljeg plasmana Frankola na ovom turniru bio je poraz od  Bugara Vicheva  trećeplasiranog na EP i sedmoplasiranog na SP za juniore, sa kojim se sastao u prvom kolu.  Vichev  je tek u trećoj rundi uspio svladati otpor Frankola .

Lončarić Ivan u kategoriji 60 kg osvojio je 3 mjesto. Prepreka boljem plasmanu Lončarića bila je povreda koljena koju je zadobio u polufinalnoj borbi sa Fucile Paolom ITA, koji je prošao u finale i na kraju osvojio 1 mjesto.

Etlinger Dominik u kategoriji 66 kg osvojio je zlatnu medalju i bio najbolje plasirani hrvač naše reprezentacije na ovom turniru. Usprkos puno starijima i iskusnijim protivnicima, naš najbolji juniorski reprezentativac , u finale je ušao nakon pobjede nad odličnim  talijanskim reprezentativcem Corrigeom i pobjedom nad bugarskim predstavnikom. U finalu je vrlo uvjerljivo savladao sa 2:0 u rundama, 2:0 i 4:1,  drugog talijanskog reprezentativca Magnia Riccarda  . Dominik je i ovim nastupom pokazao kako je jedan od najperspektivnijih mladih hrvača u ovoj kategoriji .

Stjepan Lavrić u kategoriji 84 kg osvojio je 3 mjesto. Stjepanu ždrijeb nikako nije bio naklonjen jer se već u prvom kolu susreo Minguzzi Andreom olimpijskim pobjednikom iz Pekinga i 8 hrvačem sa SP. Talijanski mediji posvetili su puno  prostora Minguzzi-evom nastupom na ovom turniru kao ozbiljnom kandidatu za ostvarenje olimpijske norme za London 2012.  Stjepan je ovu borbu izgubio rezultatom 2:0 u rundama, sa 2:0 i 1:0. Po ničemu se nije moglo zaključiti da je to borba između juniorskog reprezentativca i jednog iskusnog  olimpijskog kandidata . Stjepan je u obije runde bio ravnopravan u stojci . Ipak iskusniji Minguzzi nije dozvolio nikakvo iznenađenje u parteru, tako da se u prvoj rundi uspio obraniti , dok je u drugoj rundi ostvario jedan bod što mu je bilo dovoljno da pobjedi u ovom meču . Miguzzi je ostale protivnike vrlo uvjerljivo savladao i osvojio zlato u ovoj kategoriji.

Stjepan je u borbi za 3 mjesto vrlo uvjerljivo savladao bugarskog predstavnika Nedkova sa 2:0 u rundama.

Tomisalv Lavrić u kategoriji 96 kg osvojio je 2 mjesto. Već u prvom kolu susreo se sa našim reprezentativcem Hrvojem Šavukom, kojeg je prije tjedan dana pobijedio u meču 1HHL. Ovo je bila repriza prošlog meča gdje su oba protivnika potpuno bila izjednačena i gdje se pobjednik tražio u 3 rundi. Ovoga puta Tomislav je trebao napraviti bodove što je u konačnici i uspio i treću rundu pobijedio rezultatom 2:0 . U polufinalnom meču Tomislav je uvjerljivo  pobijedio predstavnika Monaca tuširajući ga u 2 rundi, te izborio finale gdje ga je čekao talijanski reprezentativac Timoncini Daigoro . Iako je Tomislav dobio prvu rundu, druge dvije pripale su Timonciniu gdje je do izražaja došlo njegovo  iskustvo.

Hrvoje Šavuk u kategoriji 96 kg zauzeo je 5 mjesto. Nakon poraza od reprezentativnog kolege Lavrića, Šavuk je izgubio borbu za 3 mjesto i ovo natjecanje završio kao petoplasirani .