Komentari:
0,00

ZAVRŠENO EUROPSKO PRVENSTVO

Grgić i Zaninović srebrni, Matijašević brončana

Zanji dan Europskog prvenstva završio je na najbolji mogući način, od četri predstavnika troje je osvojilo medalju.

Ana Zaninović do 53 kg s lakoćom je pobijedila svoje protivnice:

1. Paulinu Ekaterinovu, Rusija 14:8

2. Federicu Mastrantoni, Italija 10:2

3. Caroline Fisher, Vel. Britanija 18:6

U finalu je od Ane bolja bila turkinja Yangun Kuba Hatice 5:8. Ana je osvojila srebrnu medalju.

Petra Matijašević u kategoriji do 67 kg je u prvom kolu pobijedila Faridu Azizovu iz Azerbajdžana rezultatom 4:3.

U drugom kolu protiv Petre je izašla predstavnica domaćina Bianca Walkden 18:7 Iako je Bianca imala veliku podršku tribina Petra je rezultat okrnula u svoju korist 22:16 i pobjedom je Petra osigurala brončanu medalju. U polufinalnoj borbi Petra je izgubila od Francuskinje Niare Haby zlatnim bodom nakon rezultata 7:7.

Dean Šarčević do 74kg s u prvom kolu susreo sa litvancem Arturas Teikertas i pobiedio ga 13:0 (prekid). U idučem kolu Deanu je na borilište izašao nijemac Mokdand Ounis koji je pobijedio Deana 4:6.

Filip Grgić je u kateogoriji do 68 kg sladao redom protivnike:

1. Simo Siltanon, Finska 20:3

2. Mondai Amine, Francuska 10:10 (pobijeda zlatnim bodom)

3. Vladislav Arventii, Moldavija, 5:5 (pobijeda zlatnim bodom

4. Martin Stamper, Velika Britanija 9:6

U finalu je Filip zbog povrede koljenao predao borbu Servet Tazegul Turska 4:6 Filip je osvojio srebrnu medalju.

U ukupnom poretku seniorke su osvojile 3. mjesto, a Hrvatska je završila na odliičnom 5. mjestu. Ovo je bilo jedno od najuspješnijih europskih natjecanja za hrvatsku seniorsku reprezentaciju